Odborné články

Tipy pro luxusní zahradní posezení i vaření

Společnost ZAHRADA PRAHA se specializuje na navrhování zahrad a jejich kompletní realizaci.

A protože ke krásné zahradě patří designový a kvalitní zahradní nábytek i další vybavení, mohou zákazníci na adrese www.zahradapraha.eu najít e-shop se širokým výběrem především luxusního zahradního sortimentu. Mezi produkty, které ZAHRADA PRAHA svým zákazníkům doporučuje, jsou i výrobky od italské značky Metalco.

Luxusní zahradní vybavení Metalco

Společnost Metalco vznikla v roce 1984 v Itálii a začala se profilovat jako inovativní výrobce vybavení do veřejných prostor. Její zakladatelé dobře věděli, že zákazníci (především veřejná správa) musí investovat inteligentně tak, aby tyto investice nepředstavovaly další každoroční náklady na údržbu. Věděli také, že uživatelé (obyvatelé měst) jsou přísnými soudci, kteří však umí ocenit nové nápady, které zkvalitní úroveň životního prostředí. A protože jejich produkty tyto přísné nároky splňovaly, je značka Metalco nyní dostupná na čtyřech kontinentech ve více než 30 zemích.

I ve svých kolekcích pro domácí použití klade Metalco důraz na špičkové materiály (především dřevo, slavné sklo Murano a nerezovou ocel) zpracované vyspělými technologiemi.

Metalco Iside Set

Pohodlné posezení, které odolá rozmarům letního počasí, je základem útulné zahrady. Pokud v létě rádi jíte venku a máte početnější rodinu nebo jste častými organizátory letních party, mohl by vás zaujmout Iside Set, který se skládá ze stolu Iside o rozměrech 224 x 85 cm a 6 židlí Aton. Stůl je vyroben z exotického dřeva ošetřeného lněným olejem a ručně leštěné nerezové oceli, podložky jsou z teflonu. Z identických materiálů jsou zkonstruovány i židle Aton. Ty jsou velmi oblíbené pro svoji pohodlnost, snadnou skladovatelnost a samozřejmě i odolnost počasí. Díky svému univerzálnímu designu jsou navíc vhodné i do interiérů.

Metalco Iside Set v e-shopu

Multifunkční stůl Metalco Menes

Vaření přímo na stole? Třeba pro Japonce nic nového, v Česku je to zatím hodně neokoukaný nápad. Multifunknční stůl Metalco Menes je pro vaření a ochutnávání teplých jídel přímo navržen. Součástí stolu totiž je totiž elektricky vyhřívaná hliníková deska (1700 W), kamenná deska a také kompletní sada pro fondue i nádoba z nerezové oceli. Fondue však není jediný způsob, jak stůl využít - záleží jen na fantazii kuchaře či kuchařky, jakým způsobem pohostí zahradní sešlost. Ta se ke stolu, díky jeho rozměrům 236 x 96 cm, může sejít opravdu početná.

Metalco Menes v e-shopu

Lehátko Metalco Horus

V tomhle lehátku okamžitě zapomenete na okolní svět. Stačí se jen položit a kromě modrého nebe nad vámi a zahrady okolo vás přestane všechno ostatní existovat - zvlášť pokud lehátko doplníte stylovým baldachýnem. Lehátko Metalco Horus je vyrobeno z exotického dřeva ošetřeného lněným olejem, konstrukce pak z ručně leštěné nerezové oceli, podložky jsou teflonové. Doplňky na objednávku: matrace a záhlavník, baldachýn pro jednotlivé lehátko nebo dvojlehátko, nerezová konstrukce a látková pokrývka.

Rozměry: 225 x 87 x 26 cm
Metalco Horus v e-shopu

Kuchyňský vozík Metalco Suzette

Společné posezení u jídla je rituálem, který lidi milují už tisíce let. V zahradě pak tento rituál nabývá ještě příjemnějších rozměrů. Pro každého, kdo by rád vařil venku, ale nechce si pořizovat celou letní kuchyni, je chytrým řešením vozík Metalco Suzette. Konstrukce kuchyňského vozíku je vyrobena z nerezové, ručně leštěné oceli, kolečka jsou gumová a podložka je z teflonu. Součástí vozíku jsou 2 hořáky na plynovou bombu (5 l). Designéři mysleli i na nerezový odpadkový koš a nerezový držák na bombu (ta není součástí dodávky).

Rozměr: 147,7 x 66 x 85 cm
Metalco Suzette v e-shopu

Pište či volejte

Kontaktní formulář

Stavte se u nás

  • Vídeňská 340
  • 252 42 Vestec
Ukázat na mapě

Spojte se s námi

Najdete nás na Facebooku

Facebook

Odborné články

Ať už máte zimu a sníh rádi, nebo ne, vašemu trávníků určitě neprospěla. Jak to udělat, aby byl s přicházejícím jarem svěží a zelený a mrazivé období na něm nebylo nijak poznat?

Sníte o zahradě, ve které budete odpočívat nebo pořádat dýchánky s přáteli? Pokud máte vhodný pozemek a k tomu nějaké ty peníze, dá se říct, že máte vyhráno. Jak postupovat a koho oslovit, aby se tahle investice stala vaší životní?

Společnost ZAHRADA PRAHA se specializuje na navrhování zahrad a jejich kompletní realizaci.

Sníte o zahradě plné zeleně a vzrostlých stromů? Pak se vám asi zdá logické, že si na ni budete muset počkat. Trpělivost je ale pouze jednou z cest ke krásné zahradě. Existuje ještě jeden způsob – vysadit na zahradu již vzrostlé stromy a keře.

Voda v zahradě nemusí mít jen podobu bazénu. Může zurčet, proudit nebo jen tak lehce bublat, vždy se však v zahradě stane výrazným prvkem. V horkých dnech poskytuje vítané osvěžení, po celý rok pak pozitivně dokresluje atmosféru celé zahrady.

Zatímco dříve děti venku trávily téměř veškerý volný čas, v současné době je realita trochu jiná. Zaprvé má mnoho rodičů strach pustit potomky ven a zadruhé doma na děti čeká mnoho lákadel, jako třeba televize nebo počítač.

Považujete zahradu na střeše za módní výstřelek? Pak byste měli vědět, že střešní zahrady za sebou mají dlouhou historii.

Jaro začalo a s ním i čas, kdy lidé začínají uvažovat o nové zahradě nebo o úpravách té stávající. Ačkoliv zahrady nejsou vysloveně módní záležitostí, i ony trendům částečně podléhají.